top of page
DSC_8575-1.jpg

Jógafest Zlín

22.3-24.3.2023

Naši lektoři

Bara Hu.jpg

Barbora Hynšt Hu

Čakra jóga

Bára se jógovou filosofií a praxí zabývá přes dvacet let. Vystudovala indologii a kulturologii. Vedle osobního provázení a výuky se věnuje také publicistice, napsala několik knih. Nejsilnější vliv na její zaměření se odráží v učení klasické hatha jógy, vadžrajány a transpersonální psychologie Stanislava Grofa. Je matkou dvou dětí a experimentátorem v poznání a člověkem na cestě.

Lucie Königová

Jóga a bezpečí

 Mým velkým přáním je, abych na lekcích lidem předávala radost ze života, z poznávání, ze zkoušení, zkoumání, hraní si, experimentů… Nemám touhu naučit lidi něco „správně“, ale mým záměrem je tříbit v sobě i lidech okolo vnímavost k sobě i životu. Chuť se zájmem, hravostí, lehkostí, otevřeností a současně klidnou, soustředěnou pozorností v první řadě zakoušet, cokoli se právě děje – se vším všudy. A učit se z toho, tvořit si svůj vlastní styl a být si svým vlastním učitelem, který pak díky vnímavosti, toleranci, otevřenosti a upřímnosti k sobě je schopen totéž zažívat a projevovat i k ostatním.

203 (1)1_edited.jpg
Marketa wb 2_edited.jpg

Markéta Faustová

Blahodárné Flow

Je certifikovanou lektorkou Prana flow jogy podle systému Shivy Rey. Baví ji propojovat jógu s taneční energií. Velmi důležitá je pro ni hudba. Má ráda příběhy, hravost, kreativitu a spontaneitu, autentický pohyb, masáže, vůně, dotek, a tak je každá její lekce malou cestou do neznáma.

Michal Rauer

Soundhealing

Jóga není jenom o cvičení a správném dýchání, ale je to určitá životní cesta po které můžu jít celý život a vždy tam najdu něco nového. Po různých stylech jógy, které jsem v průběhu let cvičil „Power jóga, Hatha jóga, Vinyasa Flow jóga, Antigraviti jóga, Kundalini jóga, Ashtanga jóga“ jsem se rozhodl pro studium Hatha jógy, která mě nejvíce oslovila. V současné době se mimo jógy věnuji i „Hlubinné abreaktivní psychoterapii“ a automatické kresbě.

Michal 1.JPG
simonidesova 1_edited_edited.jpg

Šárka Simonidesová

Hormonální jóga

Hormonální jóga je mocná sestava cviků, které harmonizují hormonální systém ženy, nastavují a spouští samoozdravné procesy v těle. Sestavu se ženy naučí právě na kurzu a poté ji už cvičí doma podle svých možností. Šárka je také autorkou Orgánové sestavy dle Šárky Simonidesové, cvičení, které se zaměřuje na podporu našich orgánů. V roce 2021 vydala svoji první knihu Jóga pro holky ze Západu. 

Zuzka a Manfred Kojan

Párová jóga

Můj partner jógu dříve necvičil a partnerskou jógu se mnou vyzkoušel pouze ze zvědavosti a tato společná praxe ho zaujala natolik, že jsme se krůček po krůčku propracovali až k tomu, že se mnou dnes nejen pravidelně cvičí, ale předává tuto krásnou praxi i dál. Společně se snažíme ukázat všem mužům a ženám, že nemusí být pružní jogíni, aby si mohli se svými drahými polovičkami zacvičit anebo dokonce i “zalétat”, skvěle se přitom bavit a vychutnat si tak zase trochu jinak kvalitní čas spolu.

IMG_8812_edited.jpg
02 (1)_edited.jpg

Lenka Oravcová

Jóga jako  vědomé využití moudrosti těla

Vystudovala jsem taneční konzervatoř, působila ve fitness jako lektorka různých druhů skupinových i individuálních cvičení a postupem času jsem se začala víc orientovat na zdravotní aspekty pohybu a v té souvislosti na jógu a jógovou terapii. Snažím se vytvářet takové pojetí jógy, které by odpovídalo současnému západnímu člověku a převažujícímu životnímu stylu. K tomu využívám kromě jógových konceptů i poznatky moderní fyzioterapie a psychologie. 

Lucie Uhlířová & Radek Novák

Kraniosakrální jóga - Odvážná srdce

Lucie Uhlířová - kraniosakrální osteopatka, lektorka meditace, žačka paní Míly a Eduarda Tomášových, autorka knihy Kraniosakrální jógy, spojuje lidi tak, aby našli svou sílu v sobě.

Radek Novák - mistr v halové lukostřelbě, jogín a sportovní lezec, rád chodí po horách a jóga je pro něj víc než pouhé hýbání, je to cesta odhalení pravdy skutečnosti.

IMG_20221007_152156.jpg
profil3-Hetmerova-450x555.jpg

Petra Vrbová (Hetmerová)

Jóga s lehkostí

Petra je živoucím důkazem toho jak jóga muže změnit váš život. Před 15-ti lety povazovala každou formu pohybu nebo cvičeni za trest. Nyní je koordinátorkou Zenergy jóga studia, vyhlášenou cvičitelkou jógy a organizátorkou četných jóga retreatu/workshopů nejen svých,ale i hostů z ČR i zahraničí. V terapeutické joze je jí velkou inspirací tradiční učení indické rodiny Mohanových – Svashta Yoga.

Jan Haderka

Jóga pro zdravé tělo

Jógu jsem objevil vlastně jen náhodou, ale stala se mou životní cestou. Neustále mě provází a učí mě hledat jak se vyrovnat s každodenní realitou a tím co přináší. 
Kromě vedení lekcí pro veřejnost ale i pro skupinu kamarádů jezdím po celém světě a objevuji nekonečnou velikost a způsoby kterými jóga zaplňuje prázdná místa v životě lidí a co ze sebe zase všichni dávají zpět a tím rozšiřují naše společné vědomí o józe. Baví mě obohacovat svou praxi o nová poznání a stejně tak je předávat i dál na lekcích.

PHOTO-2023-09-27-16-44-22.jpg
e8412fe2-fee0-47f6-86af-3013ed374873.jpeg

Kateřina Kalabusová

Acro jóga pro rodiče s dětmi

Pracuji s dětmi a snažím se sázet semínka radosti ze života a pohybu, laskavosti a vděčnosti, odvahy a sebedůvěry. Mám ráda černou barvu, protože je elegantní a v mém případě i praktická, hudbu nahlas, jízda na kole, náušnice, křupavou zeleninu, pivo a párky, češtinu, citáty, svěžest a baví mě rozhovory cizích lidí, , stojka na hlavě, protože to prý prospívá krevnímu oběhu a lidi co se neberou moc vážně, nejlepší okamžik dne je pro mě poloha vleže a pod dekou.

Pavla Vanduchová

Core flow

Mé lekce se vyvíjí – je mi blízký styl Vinyasy Flow jógy, ale nebráním se ani Terapeutické józe. Mým záměrem je, aby lekce byla vyvážená, neubližovala, aby lidé měli pocit, že používají tělo, ale že je tělo neomezuje. Do toho trochu chantingu manter, filosofie a meditace. Chtěla bych, aby si klienti uvědomili, že jóga je jen nástroj a že pokud se chtějí posunout, impuls musí přijít od nich. Musejí chtít a pak jde vše. 

IMG20230911095744.jpg
332854513_614150514057516_1020838159835469294_n.jpg

Zuzana Balcárková

Čas pro mámy a dcery

Jsem mámou dvou úžasných dcerek a díky projektu Energie v životě, jehož jsem součástí, mám mimo jiné i možnost pořádat pobyty a odpoledne pro mámy a dcery. Tyto společné chvilky pokaždé ukazují, jak je čas, kdy je máma plnou pozorností jen ke své dcer, cenný a oboustranně vyživující. Při těchto setkáních společně vytváříme “časovou kapsli”, kdy může dojít k vzájemnému propojení a poznávání se v dalších rovinách. Jsem vděčná, že mohu pro vás vytvořit prostor, kde budete moci „jen“ být tady a teď pro svou dcerku.

Táňa Ondrašíková

Dětská jóga

Jóga nečekaně přinesla do mé dlouholeté práce s dětmi další rozměr - baví mě probouzet v dětech radost z pohybu, ukazovat jim, jak se uvolnit, když je jim úzko, jak kouzelný je pouhý nádech a výdech. V hodinách po krůčcích poznáváme vlastní tělo, jógové pozice pojmenováváme po zvířatech a rostlinách, děti si budují důvěru v sebe sama a učí se vnímat sílu lidského doteku a sílu spolupráce. 

_MG_1881_edited.jpg
DSC_5282.jpg

Eva Urbanová

Jóga pro zdravá záda

Po studiu Power jógy  jsem ušla dlouhou cestu,  na ní jsem hledala druh jógy , který chci vyučovat. Nyní ve svých lekcích využívám poznatky z vývojové kineziologie , nabízím lidem anatomicky správné provedení pozic, dechová cvičení , relaxaci a meditaci.
Každý člověk je pro mne jedinečný . Je mi ctí pomáhat lidem  v sebeobjevování a seberozvoji . Mám ráda svůj barevný život , miluji svou rodinu  a přijímám všechny životní výzvy.

Marcela Kvapilová

Watsu s prvky jógy

Průvodce na cestě ke zdraví s kvalitami kraniosakrální biodynamiky a WATSU.

Miluji vodu. Pomáhám lidem prožít pocit klidu, plynutí, důvěry, odevzdání v teplé vodě. Vnímám vodu kolem nás i vodu v nás jako jeden celek. My sami jsme z velké části voda.

Marcela Kvapilová 1.jpg
DSC_8316 2.jpg

Kristýna Michnová(Šálková)

Moje tělo - můj chrám

Jsem Kristýna. Bývala jsem vyšťavená máma bez energie, trpělivosti a radosti ze života. A pak mi jednoho dne došlo, že mám na výběr a začala jsem hledat cestu, jak to změnit. Postavila jsem se na první místo a dovolila jsem si pro sebe věci, které dřív nepřicházely v úvahu, protože ve frontě přede mnou stálo všechno ostatní. Začala jsem více vnímat své tělo, jeho signály, naslouchat své intuici a žít v souladu s tím, co chci JÁ. Dnes mám ve svém životě radost a harmonii, a moc ráda předávám vyšťaveným ženám ve svém okolí tipy, jak si dobíjet baterky. Jak vystoupit z křeččího kolečka všech MUSÍM a mít prostor pro sebe a své CHCI.

Barbora Kurinová

Pilates s prvky jógy

Po studiích na Univerzitě Karlově se Barbora vrátila do rodného Zlína , kde již 13 rokem postupně buduje a naplňuje své sny ve špičkovém zlínském fitness a wellness klubu.

Je především lektorkou a pohybovou terapeutkou dospělých i dětí. Vzdělávání sebe i ostatních zasvětila celý svůj profesionální život.

Barbora je milovnice osobního přístupu a hledání a objevování nových cest. Věnuje se individuálním i skupinovým formám v široké oblasti. Vede nejen lekce pilates , tance či jógy , ale pohybuje se též v kondičních a výživových programech , které dynamicky propojuje se svou lektorskou činností.

DSC04265 (1).jpg
  • Facebook
bottom of page